KOEX 2014
Kerasan
NLB BANK
adv
zrre

ZRRE-së asnjë vendim për hetimin ndaj KEDS-it në mbledhjen e parë të bordit

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji ka mbajtur mbledhjen e parë për këtë vit, ku kanë aprovua...

Lexo me shume
aust

Austria e gatshme për intensifikimin e bashkëpunimit ekonomik me Kosovën

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, priti sot ambasadorin e Austrisë në Kosovë, ...

Lexo me shume
Ramiz_Kelmendi_dhe_Besian_Mustafa

Kelmendi: Po i bëjmë përgatitjet për Forumin Ekonomik Kosovë-Itali

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Ramiz Kelmendi, priti në takim Drejtorin e Përgjithshë...

Lexo me shume
cmimet-restorantet

Çmimet e restoranteve/ Shqipëria e 24-ta në botë për faturat më të lira

Çmimet e lira dhe ushqimet, që ende vijojnë të ruajnë shijen, mbeten një nga tërheqjet kryesore për ...

Lexo me shume
panaire turistike

Sivjet, Shqipëria në 17 panaire turistike

Shqipëria planifikon që të marr pjesë në panairet në Prishtinë apo në Beograd, por edhe në Lucern ...

Lexo me shume
autostrada, tetor

S’ka autostradë për Medvegjë

Forumi për Zhvillim Ekonomik i Shqiptarëve në Serbi po kërkon nga Qeveria e Kosovës por edhe ajo e...

Lexo me shume
ora-google

Google konfirmoi ekzistencën e orëve intelegjente

Personazhi i njohur i industrisë mobile për informacionet e tij jozyrtare, Evan Blass – @evleaks –...

Lexo me shume
gjermani, janar 2017

Gjermania shpenzon pë mbrojtje 1.2 pë qind të GDP-së për 2017-n

Gjermania planifikon të shtojë shpenzimet në fushën e mbrojtjes në afro dy miliardë euro gjatë këtij...

Lexo me shume

ZRRE-së asnjë vendim për hetimin ndaj KEDS-it në mbledhjen e parë të bordit

Austria e gatshme për intensifikimin e bashkëpunimit ekonomik me Kosovën

Kelmendi: Po i bëjmë përgatitjet për Forumin Ekonomik Kosovë-Itali

Çmimet e restoranteve/ Shqipëria e 24-ta në botë për faturat më të lira

Sivjet, Shqipëria në 17 panaire turistike

S’ka autostradë për Medvegjë

Google konfirmoi ekzistencën e orëve intelegjente

Gjermania shpenzon pë mbrojtje 1.2 pë qind të GDP-së për 2017-n

 
 
hoti-bruks

Hoti: Lehtësira te shumta të reja për bizneset me Pakon Fiskale II

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, me përfaqësuesit e Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), si dhe me përfaqësues tjerë të bizneseve ...

Lexo me shume
Mitrovica_e_Veriut_-_Kosove

Milionat e Kosovës e të Serbisë për veriun      

Qeveria e Kosovës, sipas të dhënave zyrtare, për tri vitet e fundit në katër komunat veriore të banuara me shumicë serbe, Leposa...

Lexo me shume
avdullah-hoti2-1

Më 2017-n Kosova do të harxhojë 83 milionë euro për paga

Paqartësive dhe shqetësimeve të ngritura nga kategori të ndryshme lidhur me Projektligjin për Paga, është munduar t’u japë fund ...

Lexo me shume
 
 
 
 
 
qumeshti, janar 2017

Qumështarët: Tregtia po e çon industrinë e qumështit drejt falimentimit

Përfaqësuesit e Shoqatës së Përpunuesve të Qumështit të Kosovës, sot para mediave, paraqitën sfidat me të cilat ballafaqohet ind...

Lexo me shume
agron-shehaj

Corriere: Agroni, fëmija emigrant shqiptar që u bë ‘mbreti’ i call center

E përditshmja italiane corriere.it i ka dedikuar një artikull të veçantë sipërmarrësit shqiptar Agron Shehaj, i pari që nisi shërb...

Lexo me shume
kelmendi-Peje

Kelmendi: Në Pejë mund të zhvillohet bujqësia dhe turizmi

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Ramiz Kelmendi, vizitoi sot komunën e Pejës, ku u prit nga kryetari Gazmend Muhaxheri; vizitoi dy ...

Lexo me shume
 
 
 
made in Kosova

Konsumo produkte vendore-forcoje shtetin me nacionalizëm ekonomik

Analistët e çështjeve ekonomike kërkojnë reciprocitet me Serbinë. Sipas tyre, qytetarët e Kosovës duhet të jenë edhe nacionalistë ...

Lexo me shume
maqos, sot

Maqedonia në krizë energjetike, miliona euro për import të rrymës

Maqedonia paguan çmim shumë të shtrejntë që ti mbulojë nevojat me energji elektrike. Ekspertët kritikojnë për mosmbajtej të llog...

Lexo me shume
civici

Specialistët: Ekonomia në Shqipëri po forcohet, por efektet minimale

Shifrat zyrtare të ekonomisë shqiptare tregojnë një shendet në rritje. e thotë këtë instat, por edhe banka e shqipërisë dhe instit...

Lexo me shume
 
 
NLB Bank